Hizmetler

Akıllı Bina Sistemleri

Sizin rahatınızı ve güveninizi düşünen, sizin yerinize harkete geçen akıllı bir arkadaş.

Akıllı Ev

Akıllı ev sistemleri, günlük yaşamınızın olmazsa olmazı rutin işlerinizin yapılmasını ve pratikte yapmaya üşendiğiniz, unuttuğunuz ya da ertelediğiniz işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayan bina otomasyon sistemlerinin genel adı.

KNX Akıllı Ev ve Bina otomasyonu nedir..?

KNX-Instabus veya yeni adıyla Knx , hertürlü bina ve evlerin bütün fonksiyonlarının kontrolü ve izlenmesi için oluşturulan bir otomasyon sistemdir.Akıllı ev sistemleri ve bina otomasyon sistemlerinin en gelişmişi ve günümüzde en fazla kullanılan bina otomasyon sistemidir.

Knx aynı zamanda bir akıllı ev,bina kontrol ve otomasyon standardıdır.Knx akıllı ev ve bina otomasyonu sistemi yazılım olarak açık yapıdadır, yani başka bina otomasyonu sistemlerine veya farklı sistemlere kolayca bağlanabilir.Ayrıca bu akıllı ev ve bina otomasyonu sistemi sadece belli bir firmaya bağımlı değildir.

Bu sistem için birçok üretici firma vardır ve her firma bu sistem için ürün veya yazılım üretebilir.Bunun için sadece KNX organizasyonu tarafından sertifikalandırılması gereklidir.Dolayısıyla kullanıcılar bir tek firmaya bağımlı KNX akıllı ev sistemi ürünlerini kullanmak zorunda değildir.

Knx akıllı ev ve bina otomasyonu sistemi esnek bir sistemdir. Kolayca genişletilebilir ve yeni özellikler eklenebilir.Akıllı ev sahibi olmak isteyen kişiler için en iyi ve gelişmiş sistemdir.Bu sistemle her türlü sistemi kontrol edebilirsiniz ve oluşturmak istediğiniz fonksiyonlar hayal gücünüze bağlıdır diyebiliriz.

Akıllı Ev Sisteminin Faydaları

Ev teknolojilerinin kişiye özel ihtiyaç ve isteklere göre yapılandırılarak uygulanmasını sağlayan Akıllı ev sistemleri, bireylerin özgün yaşam biçimlerini geliştirmesini sağlarken, evleri daha rahat, güvenli ve kullanışlı kılıyor. Hayatın günlük yoğunluğu içindeki etkinliklere aktif olarak katılan evler, Akıllı Ev Sistemleri sayesinde kendi kendini çalıştırıp idame ettiren, güvenliği sağlayan ve enerji sarfiyatını düşüren birer yaşam arkadaşına dönüşüyor.

Akıllı Ev Sistemleri söz konusu olduğunda, konfor kavramının temelinde, kişiye gereksiz yere zaman kaybettiren ya da normal koşullarda kullanıcı tarafından yapılması mümkün olmayan işlemlerin akıllı ev sistemi tarafından yerine getirilmesi fikri yatıyor. Akıllı Ev ve Bina Sistemleri sayesinde ev ya da binaların neler yapabileceği ise tamamen hayal gücünün sınırlarına bağlı. Bu konuda en büyük kolaylığı, Akıllı Ev ve Bina Sistemleri’nin birçok komutu arka arkaya yerine getirmesini sağlayan "senaryolandırma" seçeneğine borçluyuz.

Tüm perdelerin-panjurların kapanması, aydınlatmaların kapanması, ısıtma-soğutma sisteminin ayarlanması,alarmın devreye girmesi gibi normalde zaman kaybettirecek işlemler tek bir komutla yerine getirilebiliyor. Sabahları kahve makinesinin çalıştırılması, suyun ve evin sıcaklığının ayarlanması, müzik setinin veya televizyonun çalıştırılması, alarm sisteminin devre dışı bırakılması ve evden çıkarken bütün cihazların kapatılıp işyerine evden çıktığınızı haber vermek için telefon edilmesi, bahçenin sulanması gibi “ayrıntılar” da günlük yaşamınızın senaryosuna dahil edilebiliyor. Hal böyle olunca, yıllarca 7/24 çalışabilen Akıllı Bina Sistemleri’yle bir tanışan, ondan kolay kolay vazgeçemiyor.

Teknoloji ve günlük yaşam buluşunca

Güvenlikten, kolaylıktan ve dünya standartlarından taviz vermeden konforlu bir yaşam ERATEK ile mümkün

Sizin için ne yapabiliriz?